আপুনিও অন্য ব্যক্তিৰ লগত একে পাত্ৰৰ পৰা আহাৰ গ্ৰহণ কৰে নেকি ? সাৱধান ! দুৰ্ভাগ্যই পিছ নেৰা হব।

জ্যোতিষ টিপচঃ আজিকালি একেলগে বহি খাদ্য খোৱাৰ ধাৰা বাঢ়িছে। স্বামী-স্ত্ৰী হওক, বন্ধু-বান্ধৱীয়ে হওক বা আত্মীয়ই হওক, সকলোৱে একেখন প্লেটৰ পৰাই খাবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। কিন্তু আপুনি জানেনে যে তেনে কৰিলে আপোনাৰ বাবে দুৰ্ভাগ্য আহিব পাৰে। হয়, খাদ্য খোৱাৰ কিছুমান নিয়ম জ্যোতিষতো কোৱা হৈছে। এই নিয়মবোৰ মানি নচলিলে আপোনাৰ বহুত ক্ষতি হ’ব পাৰে। ইয়াৰ আঁৰত বহু কাৰণো দিয়া হৈছে।

জ্যোতিষী পণ্ডিত ৰামদাসৰ মতে এজন ব্যক্তিয়ে সদায় অকলে খাদ্য খোৱা উচিত। ইচ্ছা কৰিলে সন্তানৰ লগত খাব পাৰে কিন্তু আনৰ লগত নহয়। ইয়াৰ আঁৰত জ্যোতিষৰ নিয়মাৱলী দায়ী বুলি কোৱা হয়। এই নিয়মবোৰৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জানি লওক।

কিয় একে পাত্ৰত খাব নালাগে ?

ভাৰতীয় আধ্যাত্মিক পৰম্পৰা আৰু জ্যোতিষ দুয়োটাতে প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ নিজস্ব আভা, নিজস্ব ভাগ্য আছে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এজন ব্যক্তিৰ আভাই সেই ব্যক্তিজনৰ স্বভাৱ আৰু গুণৰ কথা কয়। যদি আপুনি আন এজন ব্যক্তিৰ লগত বহি খাদ্য খাই আছে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে তেওঁৰ আভাৰ দ্বাৰাও আপুনি প্ৰভাৱিত হ’ব। লগতে আপোনাৰ আভাই সেইটোও প্ৰভাৱিত কৰিব। এইদৰে খাদ্য খোৱা সকলো মানুহেই অজানিতে ইজনে সিজনক প্ৰভাৱিত কৰে।

ইয়াৰ বাবেই তেওঁলোকৰ পাৰস্পৰিক আচাৰ-অনুষ্ঠানবোৰো ইজনে সিজনৰ লগত ভাগ-বতৰা হয়। এইটো একেবাৰেই হোৱা উচিত নহয়। এই কাম কৰাটো কিছু পৰিমাণে নিজৰ পাপ আৰু গুণবোৰ আনৰ লগত ভাগ কৰাৰ সৈতে হুবহু একে। যেতিয়া আপুনি আন এজন ব্যক্তিৰ আভা বা সংস্কাৰৰ অংশীদাৰ হয়, তেতিয়া আপুনিও তেওঁৰ পাপ আৰু গুণৰ অংশ পায় আৰু আপোনাৰ ভাগ্যৰ অংশও তাত যোগ হয়।

যদি সন্মুখৰ মানুহজন দুৰ্ভগীয়া হয়, তেন্তে তেওঁৰ লগত খোৱা মানুহজনেও তেওঁৰ দুৰ্ভাগ্যৰ কিছু অংশ বহন কৰিবলগীয়া হয়। একেদৰে আমাৰ সৌভাগ্যৰ কিছু অংশ আমাৰ লগত খোৱা মানুহজনৰ হাতলৈও যায়। এই কাৰণেই খাদ্য খোৱাৰ সময়ত এই কথাটো মনত ৰাখিব লাগিব।

সফল ব্যক্তি সকলে এই নিয়ম মানি চলে

সেইবাবেই কেৱল জ্যোতিষীয়েই নহয় ডাঙৰ ধৰ্মীয় গুৰুসকলেও একেখন প্লেটতে এজনতকৈ অধিক লোকৰ খাদ্য খোৱাৰ বিৰোধিতা কৰে। তেতিয়া পতি-পত্নী হওক বা বন্ধু হওক, খাদ্য কেতিয়াও আনৰ লগত ভাগ কৰা উচিত নহয়। ভালদৰে পৰ্যবেক্ষণ কৰিলে দেখিব যে কেৱল ধৰ্মীয় গুৰুসকলেই নহয়, সফল আৰু ধনী লোকেও নিজৰ প্লেট আনৰ লগত ভাগ নকৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ খাদ্য আনৰ লগত ভাগ কৰিব বিচাৰে তেন্তে তেওঁৰ প্লেটত খাদ্যখিনি ৰাখক কিন্তু আপোনাৰ প্লেটৰ পৰা তেওঁক খুৱাব নালাগে।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।

1 thought on “আপুনিও অন্য ব্যক্তিৰ লগত একে পাত্ৰৰ পৰা আহাৰ গ্ৰহণ কৰে নেকি ? সাৱধান ! দুৰ্ভাগ্যই পিছ নেৰা হব।”

Leave a Comment